Kendama to drewniana, prosto zbudowana, japońska zabawka. Ma kształt nietypowego młotka z miseczkami i kolcem oraz piłką połączoną z trzonkiem za pomocą sznurka. Posiada również mniejszą miseczkę na dole trzonka. Gra polega na odbijaniu piłki od „młotka” lub odwrotnie. Poszczególne części noszą nazwę : ken (trzonek), miseczki (cup’y), kolec (spike), piłka (tama). Można wykonywać na tej zabawce wiele tricków i kombinacji tricków. Możliwości kendamy są nieskończone. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Kendama bardzo wciąga, jeśli uda nam się wykonać jakiś trick to chcemy go zrobić ponownie. Co najważniejsze, ta japońska zabawka szybko się nie nudzi.

Organizowane są różne zawody kendamy. Są wielorakie konkurencje m.in.: szybka drabinka, rywalizacja jeden na jednego, dowolny styl i Mistrzostwa Świata Kendamy. Każda konkurencja różni się zasadami i sposobem oceniania przez sędziów.

Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywnie z powodu prostoty wykonania zabawki i wykonywania tricków. Również z jej nieograniczonych możliwości o czym już zdążyłem napisać wcześniej.

Podziel się w komentarzu co zwróciło Twoją uwagę w Kendamie.

Jeżeli podoba Ci się mój cały wkład,

to zostaw komentarz aby był po Tobie ślad,

bo jak wiesz śladami do celów się dochodzi,

więc pozwól mi się rozwijać, bo o to chodzi.